MÓJ PRZYJACIEL - KOŃ

W dniu 16.05.2013r. klasa  I Szkoły Podstawowej oraz klasa II Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Kadłubie rozpoczęła realizację zadania edukacyjno – terapeutycznego
„Mój przyjaciel - koń”. Zadanie będzie realizowane do października 2013 roku. Celem zadania jest przede wszystkim poprawa koordynacyjnych zdolności motorycznych, głównie równowagi i poczucia rytmu, a także zmniejszanie spastyczności mięśni, pobudzanie zmysłów, relaksacja i odprężenie oraz stymulacja uwagi, pamięci, myślenia i mowy.

Uczniowie na pierwszych zajęciach obejrzeli stajnie, poznali: warunki w jakich żyją konie, niezbędne przedmioty do pielęgnacji koni oraz ważne zasady bezpiecznego przebywania wśród tych zwierząt.

Po teorii nadszedł czas na próbne jazdy. Okazało się, że nasi uczniowie błyskawicznie zaprzyjaźnili się z koniem o imieniu Harnaś i jego właścicielką panią Martą Czachor. Doskonale poradzili sobie z jazdą  stępem na lonży, a niektórzy spróbowali nawet jazdy kłusem. Wrażeń było co nie lada. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły z niecierpliwieniem oczekując  kolejnych zajęć.

Zadanie zostało podjęte przez wychowawców klas panią Barbarę Macygon oraz panią Monikę Szendzielorz.